Kegleopstart for næste sæson bliver d. 4.august 2020


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Der er givet lov til, d.10/6-2020 at genåbne kegle centret, med visse begrænsninger 


Der er udsent retningslinier, som SKAL overholdes, alle svampene er blevet fjernet, 

så hvis du skal have fugtet dine hænder, må du selv tage en klud med.


MEN Husk at spritte dine hænder, både FØR og EFTER du har spillet.


Første træningsdag bliver Tirsdag d.16/6-2020



///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Se vores dygtige Danmarksmesterer spille her på en træningsdag

Susanne B.

Poul Erik A.

Klik for stort foto, og på foto siden og se alle billederne

Kristian 80 år.

Tillykke med dagen:

Turnering spil: 

Kampresultat d. 2/3-2020

Venskabskamp: Køge-Gnisten

Klik på et foto.

 Generalforsamling 2020, med spil og spisning

Her er dem der væltede alle keglerne

Kæmpe stort tillykke.


Spillet: ud til højre, her er dem der fik de fleste point- tillykke med det

 Æresmedlem

Klik-for stort foto

 Tidligere, Nålestævne fra Køge.

se fanebladet-foto


Hans Erik Johansen Haslev              292 Guld
Dorthe Basland Gnisten                    290 Guld
Kurt Nielsen Køge                              277 Sølv
Stig Madsen Haslev                            277 Sølv
Gerda Nielsen Gørlev                         277 Sølv
Aksel Køster Køge                              273 Sølv
Susanne B. Nielsen  Gnisten              272 Sølv
Poul Erik Abrahamsen Gnisten        272 Sølv
Gurli Kristensen RÆM                     267 Bronze
Rita Rossing Gørlev                           267 Bronze
Margrethe Andersen Haslev             265 Bronze
Børge Jensen Gørlev                          265 Bronze
Nina Jensen Køge                               264 Bronze
Jytte Jensen Køge                               264 Bronze
Rolf Kristensen RÆM                       264 Bronze
Gerda Henriksen Haslev                   262 Bronze
Jørgen Erik Christensen Køge         262 Bronze
Arne Christensen Gnisten                 262 Bronze
Eivind Eghave Gnisten                      260 Bronze
Per Basland Gnisten                          260 Bronze
Lene Johansen Haslev                       258 Bronze
Tina Madsen Haslev                          257 Bronze
Flemming Olsen Haslev                    256 Bronze
Joan Heskjær Gnisten                       256 Bronze
Birte Andersen Køge                         252 Bronze
Åse Kingbo Køge                               251 Bronze
Mogens H Christiansen Gnisten      251 Bronze
Margit Hansen RÆM                       250 Bronze
Hans Gert Trusbak Køge                  249
Søren Johnsen RÆM                        248
Hanne Andersen Haslev                    248
Ole Hansen Køge                               246
Janning Hansen RÆM                     238
Ole Jensen Køge                                237
Mads Kristensen Gnisten                 207